Vihmaveesüsteemid

Vihmaveesüsteemi põhiülesanne on suunata katuselt voolav vihmavesi ohutult eemale hoonest, hoides nii ära niiskuse sattumise hoonesse ja selle ümbrusesse. R.Plekkprofiili plekitöökojas valmivad erikujulised vihmaveesüsteemid – torupõlved, erikujulised sülitid, lehtrid jpm.

Kas Sinu katuse vihmaveesüsteem on piisavalt tõhus?
Katusekaev on osa vihmaveesüsteemist, mis tagab just katusele kogunenud vee äravoolu. Erinevalt tavapärastest vihmaveetorudest on katusekaevude disain paindlikum, suutes vett juhtida nii otse allapoole kui ka küljele.
Katusekaevu paigaldamine tagab  katusele ja hoonele maksimaalse kaitse, hoides ära vee kogunemise katusel ja sellega seonduvaid muid võimalikke kahjustusi.

Vihmaveerenni ülevoolu tõke

Kui rääkida vihmaveesüsteemist, tulevad esimesena meelde veerenn, allavoolutorud, süliti. Kuid olemas on ka plekist lisakomponent, mida ei pruugi alati vaja minna, kuid mille lisamine veerennile on kasulik intensiivsete sadude ajal või kui süsteem on ummistunud.
Ülevoolu tõke on spetsiaalne element, mis paigaldatakse vihmaveerennile, et takistada vee üle voolamist süsteemi ülekoormuse korral.

Vihmaveelehter

Vihmaveelehtril aka vihmavee äravoolulehtri ülesanne on katuselt kogutud vihmavesi suunata vihmaveetorudesse. Lehter on disainilt piisavalt lai, aidates juhtida vett ning vältides vee kogunemist katusele või seintele. Meie töökoja plekimeistrid valmistavad vastavalt projektile ja eelistustele sobiva kujuga, suurusega ning Sinu valitud materjalist vihmaveelehtri.

Täienda hoone väljanägemist erikujuliste sülitite ja lehtritega

Sülitid ja lehtrid ei pea olema igavad ja standardsed. R.Plekkprofiilis valmistatud erikujulised sülitid ja lehtrid on loodud mitte ainult praktiliseks kasutamiseks, vaid ka selleks, et lisada hoonele isikupära ja unikaalsust. Kohandame sülitid ja lehtrid vastavalt tellija eelistustele.
Kas soovid eriti silmapaistvat sülitit? Tutvu erilahenduste võimalustega siin:
(vaata siia)


Torupõlved
Torupõlved, mida tuntakse ka kui torukõverad,  on oluline osa vihmaveesüsteemist, tagades vihmavee sujuva äravoolu. Täpsemalt on need torude ühenduselemendid võimaldades muuta torude suunda.
Meie töökojas valmivad torupõlved vastavalt funktsionaalsusele ja kliendi soovile.

Sülitid
Vihmaveesüsteemi sülitid, mille ülesanne on suunata torudest alla tulev vihmavesi hoonest eemale, kinnitatakse vihmaveetorude alumisse osasse. R.Plekkprofiili plekitöökojas valmistatud elemendid on võimaik valmistada standartsete mõõtude järgi, kuid erilahendusena valmivad elemendid vastavalt kliendi isiklikele ootustele. Meie plekimeistrid aitavad luua ideest reaalsuse.

Kuidas hooldada plekki?

Pleki hooldamine on üldiselt üsna lihtne ja sõltub suuresti konkreetsest plekitüübist ning keskkonnast ja pleki asukohast.

Siin on mõned üldised juhised pleki hooldamiseks:

  • Regulaarne puhastus - Puhastamine on üks olulisemaid meetmeid pleki värske väljanägemise ja kestvuse säilitamiseks. Plekki tuleks regulaarselt pesta veega ja vajadusel neutraalse pesuainega, et eemaldada tolm, mustus ja muud saasteained.
  • Rooste eemaldamine - Kui plekk hakkab roostetama, tuleb rooste koht eemaldada ja plekk üle värvida, et vältida edasist kahju. Roostetanud plekki saab eemaldada terasharjaga või liivapaberiga ning seejärel tuleks kahjustatud ala üle värvida sobiva roostekindla värviga.
  • Katuse- ja fassaadisüsteemi kontroll - Kui plekk on osa katusest või fassaadist, tuleks regulaarselt kontrollida ja puhastada katuseventilatsioon ja drenaažisüsteemid. Blokeeritud või ummistunud drenaaž võib põhjustada vee kogunemist, mis omakorda võib plekile kahju tekitada.
  • Värvimine ja hooldusvahendid - Pleki värvimine ja katmine kaitsevahendiga aitavad pikendada selle eluiga. Spetsiaalsed plekile mõeldud värvimis- ja kaitsevahendid aitavad kaitsta plekki UV-kiirguse ja muude ilmastikumõjude eest. R.Plekkprofiilis on valikus erinevad plekikatte materjalid RR ja RAL toonides. Tutvu valikutega siit (lingid) või tule kohapeale valikutega tutvuma.

Kui tihti tuleks pleki hooldada?

Pleki hooldamise sagedus sõltub eelkõige keskkonna tingimustest ja pleki tüübist. Üldjuhul soovitatakse plekki kontrollida ja puhastada vähemalt kord aastas või vastavalt vajadusele. Piirkondades, kus on palju tolmu, saastet või soolast õhku, võib vajalik olla sagedasem hooldus.

Millist plekimaterjali valida?

Plekitoodete valikul on oluline arvestada erinevate materjalide omadusi ja nende sobivust konkreetse ehitusprojekti jaoks. Siin on võrdlus tsingitud terase, värvkattega terase ja roostevaba terase vahel:

  • Tsingitud teras eelised
    • Korrosioonikindlus - Tsingitud teras on kaetud tsingikihi või tsingisulamiga, mis kaitseb seda korrosiooni eest. See muudab selle ideaalseks kasutamiseks välistingimustes, eriti piirkondades, kus on kõrgem niiskuse tase või soolane keskkond.
    • Lihtne paigaldus ja töötlus - Tsingitud plekk on kerge ja lihtne lõigata ning vajadusel kohapeal kohandada.

Värvkattega materjali eelised

  • Esteetiline välimus - Värvkattega teras on saadaval laias valikus värve ja viimistlusi, sealhulgas RR ja RAL standardite järgi, mis võimaldab kohandada plekkkatet vastavalt ehitise disainieelistustele.
  • Pikem eluiga - Kvaliteetne värvikate pakub paremat kaitset UV-kiirguse, ilmastiku ja korrosiooni vastu, pikendades seeläbi plekikatte eluiga.
  • Vähem hooldust - Värvkattega plekk vajab vähem sagedast hooldust võrreldes tsingitud plekiga.

Värvikaart

Värvikaart: Alutsink, tsink

Alutsink
 
Tsink
 

Värvikaart: Polüester

Valge
 
PE RR20
Helehall
 
PE RR21
Hall
 
PE RR22
Tumehall
 
PE RR23
Must
 
PE RR33
Punane
 
PE RR29
Telliskivipunane
 
PE RR750
Kollane
 
PE RR25
Tumepruun
 
PE RR32
Sinine
 
PE RR35
Beez
 
PE RR30
Okkaroheline
 
PE RR11
Heleroheline
 
PE RR36
Roheline
 
PE RR37

Värvikaart: PUR

Valge
 
PUR RR20
Helehall
 
PUR RR21
Hall
 
PUR RR22
Tumehall
 
PUR RR23
Must
 
PUR RR33
Punane
 
PUR RR29
Telliskivipunane
 
PUR RR750
Tumepruun
 
PUR RR32
Okkaroheline
 
PUR RR11

Võta meiega ühendust